ZLSS-K18G+
DigiKey Part Number
3157-ZLSS-K18G+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZLSS-K18G+
Description
SSS LPF, DC - 18000 MHZ, 50
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18GHz Frequency Low Pass RF Filter (Radio Frequency) 18GHz Bandwidth 2.5dB 2.92mm In-Line Module
Category
Filter Type
Low Pass
Manufacturer
Mini-Circuits
Insertion Loss
2.5dB
Packaging
Tray
Mounting Type
Chassis Mount
Part Status
Active
Package / Case
2.92mm In-Line Module
Frequency
18GHz
Size / Dimension
0.752" L x 0.598" W (19.10mm x 15.20mm)
Bandwidth
18GHz
Height (Max)
0.576" (14.64mm)