ZLSS-11G-S+
DigiKey Part Number
3157-ZLSS-11G-S+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZLSS-11G-S+
Description
LPF, DC - 11000 MHZ, 50
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5.5GHz Center Frequency Low Pass RF Filter (Radio Frequency) 11GHz Bandwidth 3dB Module, SMA Connectors
Category
Filter Type
Low Pass
Manufacturer
Mini-Circuits
Insertion Loss
3dB
Packaging
Bag
Mounting Type
Chassis Mount
Part Status
Active
Package / Case
Module, SMA Connectors
Frequency
5.5GHz Center
Size / Dimension
0.900" L x 0.700" W (22.86mm x 17.78mm)
Bandwidth
11GHz
Height (Max)
0.650" (16.51mm)