ZLFW-K8000+
DigiKey Part Number
3157-ZLFW-K8000+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZLFW-K8000+
Description
TCC LPF, DC - 8000 MHZ, 50
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8.9GHz (Cutoff) Frequency Low Pass RF Filter (Radio Frequency) 8GHz Bandwidth 3.1dB 2.92mm In-Line Module
Category
Filter Type
Low Pass
Manufacturer
Mini-Circuits
Insertion Loss
3.1dB
Packaging
Bag
Mounting Type
Chassis Mount
Part Status
Active
Package / Case
2.92mm In-Line Module
Frequency
8.9GHz (Cutoff)
Size / Dimension
0.673" L x 0.598" W (17.10mm x 15.20mm)
Bandwidth
8GHz
Height (Max)
0.444" (11.27mm)