ZHL-50W-52-S+
DigiKey Part Number
3157-ZHL-50W-52-S+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZHL-50W-52-S+
Description
HIGH POWER AMP, 50 TO 500 MHZ
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Amplifier IC FM, UHF, VHF 50MHz ~ 500MHz
Category
Noise Figure
4.5dB
Manufacturer
Mini-Circuits
RF Type
FM, UHF, VHF
Packaging
Tray
Voltage - Supply
25V
Part Status
Active
Current - Supply
9.3A
Frequency
50MHz ~ 500MHz
Test Frequency
200MHz ~ 300MHz