ZHL-10M4G21W0+
DigiKey Part Number
3157-ZHL-10M4G21W0+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZHL-10M4G21W0+
Description
GAIN BLOCK, 10 MHZ-4.2 GHZ, 50
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Amplifier IC General Purpose 10MHz ~ 4.2GHz
Category
Noise Figure
6.5dB
Manufacturer
Mini-Circuits
RF Type
General Purpose
Packaging
Tray
Voltage - Supply
26V ~ 30V
Part Status
Active
Current - Supply
800mA
Frequency
10MHz ~ 4.2GHz
Test Frequency
10MHz ~ 4.2GHz