ZCBP6-416R5-S+
DigiKey Part Number
3157-ZCBP6-416R5-S+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZCBP6-416R5-S+
Description
CERAMIC RESONATOR BPF
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
416.5MHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 27MHz Bandwidth 1.7dB SMA In line Module
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
Mini-Circuits
Insertion Loss
1.7dB
Packaging
Tray
Mounting Type
Chassis Mount
Part Status
Active
Package / Case
SMA In line Module
Frequency
416.5MHz Center
Size / Dimension
2.079" L x 2.079" W (52.80mm x 52.80mm)
Bandwidth
27MHz
Height (Max)
0.763" (19.39mm)