ZABP-598-S+
DigiKey Part Number
3157-ZABP-598-S+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZABP-598-S+
Description
LUMPED LC BPF, 410 - 785 MHZ
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
598MHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 375MHz Bandwidth 4.5dB Module, SMA Connectors
Insertion Loss
4.5dB
Series
Package / Case
Module, SMA Connectors
Size / Dimension
2.300" L x 2.250" W (58.42mm x 57.15mm)
Frequency
598MHz Center
Height (Max)
0.750" (19.05mm)
Bandwidth
375MHz