ZABP-4R5-S+
DigiKey Part Number
3157-ZABP-4R5-S+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZABP-4R5-S+
Description
LUMPED LC BPF, 2 - 7 MHZ, 50
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.5MHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 5MHz Bandwidth 1.5dB Module, SMA Connectors
Insertion Loss
1.5dB
Package / Case
Module, SMA Connectors
Frequency
4.5MHz Center
Size / Dimension
2.300" L x 2.250" W (58.42mm x 57.15mm)
Bandwidth
5MHz
Height (Max)
0.750" (19.05mm)