ZABF-K7125+
DigiKey Part Number
3157-ZABF-K7125+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZABF-K7125+
Description
THIN FILM BPF, 6.75 - 7.5 GHZ
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7.125GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 750MHz Bandwidth 3dB 2.92mm In-Line Module
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
Mini-Circuits
Insertion Loss
3dB
Packaging
Tray
Mounting Type
Chassis Mount
Part Status
Active
Package / Case
2.92mm In-Line Module
Frequency
7.125GHz Center
Size / Dimension
0.673" L x 0.598" W (17.10mm x 15.20mm)
Bandwidth
750MHz
Height (Max)
0.444" (11.27mm)