VLFG-3000+
DigiKey Part Number
3157-VLFG-3000+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLFG-3000+
Description
LTCC LPF, DC - 3000 MHZ, 50
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.46GHz (Cutoff) Frequency Low Pass RF Filter (Radio Frequency) 3GHz Bandwidth 2.2dB
Category
Bandwidth
3GHz
Manufacturer
Mini-Circuits
Filter Type
Low Pass
Series
Insertion Loss
2.2dB
Packaging
Box
Mounting Type
Chassis Mount
Part Status
Active
Size / Dimension
0.410" Dia (10.41mm)
Frequency
3.46GHz (Cutoff)