VLFG-2275+
DigiKey Part Number
3157-VLFG-2275+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLFG-2275+
Description
LTCC LPF, DC - 2275 MHZ, 50
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.7GHz (Cutoff) Frequency Low Pass RF Filter (Radio Frequency) 2.275GHz Bandwidth 2dB SMA In line Module
Category
Filter Type
Low Pass
Manufacturer
Mini-Circuits
Insertion Loss
2dB
Packaging
Box
Mounting Type
Chassis Mount
Part Status
Active
Package / Case
SMA In line Module
Frequency
2.7GHz (Cutoff)
Size / Dimension
0.410" Dia (10.41mm)
Bandwidth
2.275GHz