TERM-25W-183S+
DigiKey Part Number
3157-TERM-25W-183S+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TERM-25W-183S+
Description
TERMINATION 25W, DC - 18 GHZ
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Terminator Coax Connector Plug, Male Pin SMA 50 Ohms
Category
Connector Type
Plug, Male Pin
Manufacturer
Mini-Circuits
Frequency - Max
18 GHz
Packaging
Box
Impedance
50 Ohms