TCP-2-23-75+
DigiKey Part Number
3157-TCP-2-23-75+TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCP-2-23-75+
Description
RF PWR DVDR 900MHZ-2.3GHZ 6SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Power Divider 900 MHz ~ 2.3 GHz Isolation (Min) 14dB, 1.9 VSWR (Typ), 8° Imbalance (Max) 6-SMD, Flat Leads
Category
Frequency
900 MHz ~ 2.3 GHz
Manufacturer
Mini-Circuits
Specifications
Isolation (Min) 14dB, 1.9 VSWR (Typ), 8° Imbalance (Max)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.150" L x 0.165" W (3.81mm x 4.19mm)