TC1-182T-75X+
DigiKey Part Number
3157-TC1-182T-75X+TR-ND - Tape & Reel (TR)
3157-TC1-182T-75X+CT-ND - Cut Tape (CT)
3157-TC1-182T-75X+DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TC1-182T-75X+
Description
CORE & WIRE XFMR, 5 - 1800 MHZ
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Balun 5MHz ~ 1.8GHz 75 / 75Ohm 6-SMD (5 Leads), Flat Lead
Category
Phase Difference
Manufacturer
Mini-Circuits
Insertion Loss (Max)
2.5dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Return Loss (Min)
20dB
Part Status
Active
Package / Case
6-SMD (5 Leads), Flat Lead
Frequency Range
5MHz ~ 1.8GHz
Mounting Type
Surface Mount
Impedance - Unbalanced/Balanced
75 / 75Ohm