T40-3FT-KMKM+
DigiKey Part Number
3157-T40-3FT-KMKM+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T40-3FT-KMKM+
Description
COAX CBL 2.92MM TO 2.92MM 36"
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 2.92mm to 2.92mm 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Connector
2.92mm Plug
Manufacturer
Mini-Circuits
2nd Contact Gender
Male
Series
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Tray
Length
36.00" (914.40mm)
Part Status
Active
Overall Impedance
50 Ohms
Style
2.92mm to 2.92mm
Frequency - Max
40 GHz
1st Connector
2.92mm Plug
Color
Blue
1st Contact Gender
Male
Operating Temperature
18°C ~ 28°C