LFHK-1000+
DigiKey Part Number
3157-LFHK-1000+TR-ND - Tape & Reel (TR)
3157-LFHK-1000+CT-ND - Cut Tape (CT)
3157-LFHK-1000+DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFHK-1000+
Description
LTCC SMT LPF, DC - 1000 MHZ, 50
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.3GHz (Cutoff) Frequency Low Pass RF Filter (Radio Frequency) 1GHz Bandwidth 2dB 3-SMD, No Lead
Category
Filter Type
Low Pass
Manufacturer
Mini-Circuits
Insertion Loss
2dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
3-SMD, No Lead
Frequency
1.3GHz (Cutoff)
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Bandwidth
1GHz
Height (Max)
0.033" (0.83mm)