JSW2-33HDR-75+
DigiKey Part Number
3157-JSW2-33HDR-75+TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JSW2-33HDR-75+
Description
IC RF SWITCH SPDT 3GHZ 12QFN
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Switch IC CATV, SatCom SPDT 75Ohm 12-QFN (2x2)
Category
Insertion Loss
0.53dB
Manufacturer
Mini-Circuits
Test Frequency
3GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
IIP3
70dBm
Part Status
Active
Impedance
75Ohm
RF Type
CATV, SatCom
Voltage - Supply
2.3V ~ 4.8V
Topology
Reflective
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Circuit
SPDT
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Range
5MHz ~ 3GHz