HFCN-5500+ | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HFCN-5500+ |
Description | CER FILTER 8.75GHZ HIGH PASS |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 8.75GHz Center High Pass Ceramic Filter 5.5 GHz 50Ohm 6-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | HFCN-5500+ Models |
Category | Bandwidth 5.5 GHz |
Manufacturer Mini-Circuits | Filter Type High Pass |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case 6-SMD, No Lead |
Frequency 8.75GHz Center | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Impedance 50Ohm | Height (Max) 0.042" (1.07mm) |