FL86-12SMPKM+
DigiKey Part Number
3157-FL86-12SMPKM+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FL86-12SMPKM+
Description
COAX CBL SMP TO 2.92MM 12"
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMP to 2.92mm 0.086" Flexible Cable 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector
SMP Jack
Manufacturer
Mini-Circuits
2nd Contact Gender
Female
Series
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Length
12.00" (304.80mm)
Part Status
Active
Cable Type
0.086" Flexible Cable
Style
SMP to 2.92mm
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
2.92mm Plug
Frequency - Max
33 GHz
1st Contact Gender
Male
Color
Blue
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-55°C ~ 100°C