CBP6-507BG+
DigiKey Part Number
3157-CBP6-507BG+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CBP6-507BG+
Description
CER FILTER 507MHZ BAND PASS
Detailed Description
507MHz Center Band Pass Ceramic Filter 5 MHz 50Ohm 17-SMD Module
Category
Insertion Loss
4.8dB
Packaging
Bulk
Package / Case
17-SMD Module
Frequency
507MHz Center
Size / Dimension
1.050" L x 0.875" W (26.67mm x 22.23mm)
Impedance
50Ohm
Height (Max)
0.345" (8.76mm)
Bandwidth
5 MHz