CBP2-3050BN+
DigiKey Part Number
3157-CBP2-3050BN+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CBP2-3050BN+
Description
CER FILTER 3.05GHZ BAND PASS
Detailed Description
3.05GHz Center Band Pass Ceramic Filter 700 MHz 50Ohm 10-SMD Module
Category
Insertion Loss
3dB
Packaging
Strip
Package / Case
10-SMD Module
Frequency
3.05GHz Center
Size / Dimension
0.700" L x 0.435" W (17.78mm x 11.05mm)
Impedance
50Ohm
Height (Max)
0.135" (3.43mm)
Bandwidth
700 MHz