CBP-2250A+
DigiKey Part Number
3157-CBP-2250A+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CBP-2250A+
Description
RF FILTER BANDPASS 2.25GHZ 16SMD
Detailed Description
2.25GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 500MHz Bandwidth 2dB 16-SMD Module
Insertion Loss
2dB
Series
Packaging
Strip
Package / Case
16-SMD Module
Size / Dimension
1.033" L x 0.550" W (26.24mm x 13.97mm)
Frequency
2.25GHz Center
Height (Max)
0.185" (4.70mm)
Bandwidth
500MHz