CBP-1880E+
DigiKey Part Number
3157-CBP-1880E+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CBP-1880E+
Description
RF FILTER BANDPASS 1.88GHZ 16SMD
Detailed Description
1.88GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 200MHz Bandwidth 3dB 16-SMD, No Lead
Insertion Loss
3dB
Series
Packaging
Strip
Package / Case
16-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.638" L x 0.434" W (16.21mm x 11.02mm)
Frequency
1.88GHz Center
Height (Max)
0.135" (3.43mm)
Bandwidth
200MHz