CBP-1450F+
DigiKey Part Number
3157-CBP-1450F+TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CBP-1450F+
Description
CERAMIC BPF, 1320-1580 MHZ, 50
Detailed Description
1.45GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 260MHz Bandwidth 2.5dB 17-SMD Module
Insertion Loss
2.5dB
Series
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
17-SMD Module
Size / Dimension
1.050" L x 0.875" W (26.67mm x 22.23mm)
Frequency
1.45GHz Center
Height (Max)
0.254" (6.45mm)
Bandwidth
260MHz