CBP-1183A+
DigiKey Part Number
3157-CBP-1183A+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CBP-1183A+
Description
CER FILTER 1.183GHZ BAND PASS
Detailed Description
1.183GHz Center Band Pass Ceramic Filter 36 MHz 50Ohm 16-SMD Module
Category
Insertion Loss
4dB
Packaging
Strip
Package / Case
16-SMD Module
Frequency
1.183GHz Center
Size / Dimension
1.033" L x 0.550" W (26.24mm x 13.97mm)
Impedance
50Ohm
Height (Max)
0.240" (6.10mm)
Bandwidth
36 MHz