BW-40N100W+
DigiKey Part Number
3157-BW-40N100W+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BW-40N100W+
Description
FXD ATTEN /N /40DB 100W ROHS
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Attenuators 40dB 0 Hz ~ 4 GHz 50 Ohms 100W N-Type In-Line Module
Category
Frequency Range
0 Hz ~ 4 GHz
Manufacturer
Mini-Circuits
Power (Watts)
100W
Series
Impedance
50 Ohms