BPF-BY250+
DigiKey Part Number
3157-BPF-BY250+TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BPF-BY250+
Description
BAND PASS FILTER / SMT / ROHS
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
250MHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 200MHz Bandwidth 2.5dB 12-SMD Module
Manufacturer
Mini-Circuits
Insertion Loss
2.5dB
Tape & Reel (TR)
Package / Case
12-SMD Module
Size / Dimension
0.906" L x 0.256" W (23.01mm x 6.50mm)
Frequency
250MHz Center
Height (Max)
0.215" (5.46mm)
Bandwidth
200MHz