BFHK-2162+
DigiKey Part Number
3157-BFHK-2162+TR-ND - Tape & Reel (TR)
3157-BFHK-2162+CT-ND - Cut Tape (CT)
3157-BFHK-2162+DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BFHK-2162+
Description
LTCC SMT BPF, 19.4-23.8 GHZ, 50
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
21.6GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 4.4GHz Bandwidth 4.5dB 6-SMD, Flat Leads
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
Mini-Circuits
Insertion Loss
4.5dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
6-SMD, Flat Leads
Frequency
21.6GHz Center
Height (Max)
0.160" (4.06mm)
Bandwidth
4.4GHz