BFCN-8450+
DigiKey Part Number
3157-BFCN-8450+TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BFCN-8450+
Description
CER FILTER 8.45GHZ BAND PASS
Detailed Description
8.45GHz Center Band Pass Ceramic Filter 200 MHz 50Ohm 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BFCN-8450+ Models
Frequency
8.45GHz Center
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Impedance
50Ohm
Height (Max)
0.041" (1.04mm)
Bandwidth
200 MHz