BFCN-1840+
DigiKey Part Number
3157-BFCN-1840+TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BFCN-1840+
Description
CER FILTER 1.84GHZ BAND PASS
Detailed Description
1.84GHz Center Band Pass Ceramic Filter 180 MHz 50Ohm 4-SMD, No Lead
Category
Insertion Loss
3dB
Frequency
1.84GHz Center
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Impedance
50Ohm
Height (Max)
0.037" (0.94mm)
Bandwidth
180 MHz