BFCN-152W-75+
DigiKey Part Number
3157-BFCN-152W-75+TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BFCN-152W-75+
Description
CER FILTER 1.46GHZ BAND PASS
Detailed Description
1.46GHz Center Band Pass Ceramic Filter 1.02 GHz 75Ohm 1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
Category
Insertion Loss
2.5dB
Package / Case
1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
Frequency
1.46GHz Center
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Impedance
75Ohm
Height (Max)
0.055" (1.40mm)
Bandwidth
1.02 GHz