ABF-8R75G+
DigiKey Part Number
3157-ABF-8R75G+TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABF-8R75G+
Description
THIN FILM SMT BPF, 8.6 - 8.9 GHZ
Detailed Description
8.75GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 300MHz Bandwidth 2.5dB 3-SMD Module
Insertion Loss
2.5dB
Frequency
8.75GHz Center
Size / Dimension
0.320" L x 0.220" W (8.13mm x 5.59mm)
Bandwidth
300MHz
Height (Max)
0.085" (2.15mm)