ABF-8R075G+
DigiKey Part Number
3157-ABF-8R075G+TR-ND - Tape & Reel (TR)
3157-ABF-8R075G+CT-ND - Cut Tape (CT)
3157-ABF-8R075G+DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABF-8R075G+
Description
RF FILTER BANDPASS 8.075GHZ 3SMD
Detailed Description
8.075GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 650MHz Bandwidth 2.7dB 3-SMD Module
Insertion Loss
2.7dB
Series
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.320" L x 0.220" W (8.13mm x 5.59mm)
Frequency
8.075GHz Center
Height (Max)
0.090" (2.29mm)
Bandwidth
650MHz