ABF-10R125G+
DigiKey Part Number
3157-ABF-10R125G+TR-ND - Tape & Reel (TR)
3157-ABF-10R125G+CT-ND - Cut Tape (CT)
3157-ABF-10R125G+DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABF-10R125G+
Description
RF FILT BAND PASS 10.125GHZ 3SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10.125GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 1.55GHz Bandwidth 2.5dB 3-SMD Module
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
Mini-Circuits
Insertion Loss
2.5dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
3-SMD Module
Frequency
10.125GHz Center
Size / Dimension
0.320" L x 0.220" W (8.13mm x 5.59mm)
Bandwidth
1.55GHz
Height (Max)
0.090" (2.29mm)