185M-185M+
DigiKey Part Number
3157-185M-185M+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
185M-185M+
Description
COAX ADAPT 1.85MM TO 1.85MM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Adapter Coaxial Connector 1.85mm Plug, Male Pin To 1.85mm Plug, Male Pin 50 Ohms
Category
Convert To (Adapter End)
1.85mm Plug, Male Pin
Mfr
Impedance
50 Ohms
Packaging
Bag
Style
Straight
Part Status
Active
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Adapter Type
Plug to Plug
Fastening Type
Threaded, Threaded
Conversion Type
Same Series
Frequency - Max
67 GHz
Adapter Series
Insertion Loss
0.3dB
Center Gender
Male to Male
Operating Temperature
-55°C ~ 100°C
Convert From (Adapter End)
1.85mm Plug, Male Pin