SST26VF032BT-104I/SM
DigiKey Part Number
SST26VF032BT-104I/SMTR-ND - Tape & Reel (TR)
SST26VF032BT-104I/SMCT-ND - Cut Tape (CT)
SST26VF032BT-104I/SMDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SST26VF032BT-104I/SM
Description
IC FLASH 32MBIT SPI/QUAD 8SOIJ
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
FLASH Memory IC 32Mbit SPI - Quad I/O 104 MHz 8-SOIJ
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SST26VF032BT-104I/SM Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Memory Organization
4M x 8
Clock Frequency
104 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply
2.7V ~ 3.6V
DigiKey Programmable
Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)