SST26VF016BT-104V/MF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Winbond Electronics
In Stock: 0
Datasheet
FLASH Memory IC 16Mbit SPI - Quad I/O 104 MHz 8-WDFN (5x6)
SST26VF016BT-104V/MF
DigiKey Part Number
SST26VF016BT-104V/MF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SST26VF016BT-104V/MF
Description
IC FLASH 16MBIT SPI/QUAD 8WDFN
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Memory Organization
2M x 8
Clock Frequency
104 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply
2.7V ~ 3.6V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)