PIC24FV16KM204-I/ML
DigiKey Part Number
PIC24FV16KM204-I/ML-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC24FV16KM204-I/ML
Description
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 44QFN
Detailed Description
PIC PIC® XLP™ 24F Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 16KB (5.5K x 24) FLASH 44-QFN (8x8)
EDA/CAD Models
PIC24FV16KM204-I/ML Models
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2V ~ 5V
Data Converters
A/D 22x10b/12b; D/A 2x8b
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
32MHz