PIC16F1934-I/ML is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
PIC PIC® XLP™ 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 7KB (4K x 14) FLASH 44-QFN (8x8)
PIC16F1934-I/ML
DigiKey Part Number
PIC16F1934-I/ML-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC16F1934-I/ML
Description
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 44QFN
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
PIC16F1934-I/ML Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Program Memory Size
Mfr
Program Memory Type
FLASH
Series
EEPROM Size
256 x 8
Packaging
Tube
RAM Size
256 x 8
Part Status
Active
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.8V ~ 5.5V
DigiKey Programmable
Not Verified
Data Converters
A/D 14x10b
Core Processor
PIC
Oscillator Type
Internal
Core Size
8-Bit
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
32MHz