DSC1103BI2-135.0000T
DigiKey Part Number
150-DSC1103BI2-135.0000T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1103BI2-135.0000T
Description
MEMS OSC XO 135.0000MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
135 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.25V ~ 3.63V Standby (Power Down) 6-VDFN
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
32mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-VDFN
Type
Supplier Device Package
6-CDFN (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)