25LC256T-I/ST
DigiKey Part Number
25LC256T-I/STTR-ND - Tape & Reel (TR)
25LC256T-I/STCT-ND - Cut Tape (CT)
25LC256T-I/STDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
25LC256T-I/ST
Description
IC EEPROM 256KBIT SPI 8TSSOP
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EEPROM Memory IC 256Kbit SPI 10 MHz 8-TSSOP
EDA/CAD Models
25LC256T-I/ST Models
Clock Frequency
10 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply
2.5V ~ 5.5V
DigiKey Programmable
Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)