25LC128-I/SM
DigiKey Part Number
25LC128-I/SM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
25LC128-I/SM
Description
IC EEPROM 128KBIT SPI 8SOIJ
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EEPROM Memory IC 128Kbit SPI 10 MHz 8-SOIJ
EDA/CAD Models
25LC128-I/SM Models
Clock Frequency
10 MHz
Packaging
Tube
Write Cycle Time - Word, Page
5ms
Voltage - Supply
2.5V ~ 5.5V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)