CVC-7CH0025S
DigiKey Part Number
5358-CVC-7CH0025S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CVC-7CH0025S
Description
CVC SOLDERING CARTRIDGE, CHISEL,
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Category
Tip Shape
Chisel
Manufacturer
Metcal
Width
0.098" (2.50mm)
Series
Length
0.390" (9.91mm)
Packaging
Box
Temperature Range
775°F (413°C)