SMHE33AHE3-TP
DigiKey Part Number
353-SMHE33AHE3-TPTR-ND - Tape & Reel (TR)
353-SMHE33AHE3-TPCT-ND - Cut Tape (CT)
353-SMHE33AHE3-TPDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMHE33AHE3-TP
Description
150W TVS,SOD-323HE-B
Customer Reference
Detailed Description
53.3V Clamp 2.81A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-323HE-B
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.81A
Mfr
Power - Peak Pulse
150W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Type
Zener
Grade
Automotive
Unidirectional Channels
1
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Voltage - Breakdown (Min)
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
53.3V