SMHE26AHE3-TP | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SMHE26AHE3-TP |
Description | 150W TVS,SOD-323HE-B |
Customer Reference | |
Detailed Description | 42.1V Clamp 3.56A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-323HE-B |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.56A |
Mfr | Power - Peak Pulse 150W |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Power Line Protection No |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Type Zener | Grade Automotive |
Unidirectional Channels 1 | Qualification AEC-Q101 |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Breakdown (Min) 28.9V | Package / Case SC-90, SOD-323F |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.1V | Supplier Device Package |