SMHE24AHE3-TP
DigiKey Part Number
353-SMHE24AHE3-TPTR-ND - Tape & Reel (TR)
353-SMHE24AHE3-TPCT-ND - Cut Tape (CT)
353-SMHE24AHE3-TPDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMHE24AHE3-TP
Description
150W TVS,SOD-323HE-B
Customer Reference
Detailed Description
38.9V Clamp 3.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-323HE-B
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.9A
Mfr
Power - Peak Pulse
150W
Active
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
38.9V