SMA6J33CAFLQ-TP
DigiKey Part Number
353-SMA6J33CAFLQ-TPTR-ND - Tape & Reel (TR)
353-SMA6J33CAFLQ-TPCT-ND - Cut Tape (CT)
353-SMA6J33CAFLQ-TPDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMA6J33CAFLQ-TP
Description
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO221AC
Customer Reference
Detailed Description
53.3V Clamp 11.26A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-221AC (SMA-FL)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
11.26A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Voltage - Breakdown (Min)
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
53.3V