SMA6J28CAFLQ-TP
DigiKey Part Number
353-SMA6J28CAFLQ-TPTR-ND - Tape & Reel (TR)
353-SMA6J28CAFLQ-TPCT-ND - Cut Tape (CT)
353-SMA6J28CAFLQ-TPDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMA6J28CAFLQ-TP
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO221AC
Customer Reference
Detailed Description
45.4V Clamp 13.22A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-221AC (SMA-FL)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
13.22A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V