ESDSBLC24VD5B-TP
DigiKey Part Number
353-ESDSBLC24VD5B-TPTR-ND - Tape & Reel (TR)
353-ESDSBLC24VD5B-TPCT-ND - Cut Tape (CT)
353-ESDSBLC24VD5B-TPDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESDSBLC24VD5B-TP
Description
ESD,24V,SOD-523
Customer Reference
Detailed Description
32V Clamp 5A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-523
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
160W
Capacitance @ Frequency
5pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)
25V
Package / Case
SC-79, SOD-523
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
32V