ESDHC24VP4-TP
DigiKey Part Number
353-ESDHC24VP4-TPTR-ND - Tape & Reel (TR)
353-ESDHC24VP4-TPCT-ND - Cut Tape (CT)
353-ESDHC24VP4-TPDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESDHC24VP4-TP
Description
TVS DIODE 24VWM 60VC DFN2020-3L
Customer Reference
Detailed Description
60V Clamp 120A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount DFN2020-3L
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
120A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency
800pF @ 1MHz
Unidirectional Channels
1
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)
25V
Package / Case
3-UDFN Exposed Pad
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
60V